شروع برنامه‌نویسی بک‌اند و فرانت‌اند

این مطلب به عنوان راهنمای مبتدی برای آشنایی و ورود به دنیای برنامه‌نویسی بکند و فرانت‌اند است. ما اصول هر بخش، از جمله فن‌آوری‌ها و زبان‌های رایج مورد استفاده را پوشش خواهیم داد و تفاوت‌های بین آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. چه به ساخت برنامه‌های کاربردی وب، برنامه‌های تلفن همراه یا سیستم‌های نرم‌افزاری علاقه‌مند باشید، درک برنامه‌نویسی بکند و فرانت‌اند برای موفقیت ضروری است. در پایان این مطلب، درک پایه‌ای از اینکه برنامه‌نویسی بکند و فرانت‌اند چیست، تفاوت آن‌ها چیست و اگر می‌خواهید بیشتر بدانید از کجا شروع کنید، خواهید داشت.

(بیشتر…)

نمونه سوال استاندارد HTML

در این پست بیست و پنج سوال و جواب ساده و استاندارد از زبان طراحی وب HTML قرار داده ایم. متن انگلیسی سوالات بسیار ساده است به همین دلیل آن را به زبان اصلی در اینجا ارایه می کنیم. ( اما اگر در ترجمه مشکل داشتید کامنت بگذارید … )

(بیشتر…)

آشنایی با زبان برنامه نویسی Brainf***

زبان Brainf***
این زبان برنامه نویسی فقط از 8 عملگر دستور تشکیل شده است . برنامه برین ف*** یک دنباله از این دستورات است ، به همراه کاراکترهای دیگر (که نادیده گرفته می شوند )
دستورات به ترتیب اجرا می شود.

زبان Brainf یک مدل ماشین ساده و متشکل از برنامه و اشاره گر ، و همچنین مجموعه ای از حداقل 30،000 سلول بایت ( با مقداردهی اولیه ی صفر ) است ؛ یک اشاره گر داده قابل حمل ( مقداردهی اولیه به نقطه را به سمت چپ بایت از آرایه) ؛ و دو جریان بایت برای ورودی و خروجی ( که اغلب به یک صفحه کلید و یک مانیتور به ترتیب، و با استفاده از کد رمزگذاری ASCII ).

برای این زبان مفسر های بسیاری برای ویندوز و … وجود دارد اما قدرت مند ترین مفسر این زبان مختص به Samiantec است ( که فعلا بر روی اندروید پشتیبانی می شود . ) و در آینده می توانید آن را دانلود کنید .
( برنامه نویسان سامینتک فعلا هیچ کدام از برنامه های خود را بر روی سایت قرار نخواهند داد و در صورت اضطرار می توانید از طریق ایمیل یا تلگرام برنامه را مستقیم از خود برنامه نویس دریافت کنید )
در ادامه با ساختار این زبان برنامه نویسی آشنا می شوید .
(بیشتر…)