اسنپدراگون 8150 پیشتاز رقابت بنچ‌مارک هوش مصنوعی، هیلو P80 با اختلافی ناچیز در جایگاه بعدی است

اسنپدراگون 8150 پیشتاز رقابت بنچ‌مارک هوش مصنوعی، هیلو P80 با اختلافی ناچیز در جایگاه بعدی است

در کنار بنچ‌مارک CPUوGPU، چیپست های امروزی باید توجه ویژه ای به عملکرد هوش مصنوعی داشته باشند، چیپست مورد انتظار اسنپدراگون 8150 کوالکام ممکن است جایگاه بهترین هوش مصنوعی را دست‌کم میان اسمارت‌فون‌های اندرویدی بدست آورد.

در یک پروتوتایپ که قلب تپنده آن اسنپدراگون 8150 است، بنچمارک این چیپست توانسته با اختلاف قابل توجه‌ای جدیدترین چیست هواوی یعنی کایرین 980 را پشت سر بگذارد.

طبق ادعای هواوی، آخرین نسل چیپست این کمپانی یعنی کایرین 980 نسبت به نسل قبلی یعنی کایرین 970 بهبود عملکرد دو برابری داشته، اما نتایج موجود در این لیست حاکی از این است که تنها 15درصد نسبت به نسل قبلی بهبود عملکرد وجود دارد و این چیپست با اختلافی ناچیزی اسنپدراگون 845 را شکست داده است.

جدول کامل را در ai-benchmark.com ببینید.

تفاوت فاحش بنچمارک OnePlus 6 و Pixel 3 یکی از نکات عجیبی‌ست که در این جدول به چشم می‌خورد، هر دو این اسمارت‌فون‌ها از چیپست اسنپدراگون845 استفاده می‌کنند البته با این تفاوت که دست پخت گوگل یعنی پیکسل3 از واحد اختصاصی پردازش تصویر هم بهرمند است!

عملکرد چیپست توسعه یافته توسط مدیاتک یعنی Heilo P80 غافل‌گیر کننده است، این چیپست با اختلاف زیادی اسنپدراگون 845 را پشت سر گذاشته و با اختلافی اندک با اسنپدراگون 8150، در جایگاه دوم این لیست قرار گرفته است، بهبود عملکرد بیش از دوبرابری Heilo P80 نسبت به نسل فعلی چیپست‌های این کمپانی یعنی P60/P70 از نکات برجسته این لیست است.

منبع: GSM Arena

One thought on “اسنپدراگون 8150 پیشتاز رقابت بنچ‌مارک هوش مصنوعی، هیلو P80 با اختلافی ناچیز در جایگاه بعدی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =